Drevo je medzi sochármi považované za živý materiál. Je preto logické, že vyrezávané sochy postáv či živočíchov pôsobia uveriteľnejšie, než tie z kovu či kameňa. Opracovanie dreva je jedným z najtradičnejších sochárskych remesiel. Aj dnes je považované za jedno z najúprimnejších sochárskych umení, práve vďaka nemožnosti zakryť stopy po rezbárskych nástrojoch. Má preto bližšie k plátnu a ťahom štetca, než k dokonalej fotografii.
V dnešnej digitálnej dobe sú osobné fotografie takmer bezcenné. Ak teda chcete darovať originálny darček, premýšľajte nad sochou na mieru. V našom zozname môžete nájsť rôzne inšpirácie, osobné, historické, fantastické či mytologické skulptúry. No vašej predstavivosti brániť nebudeme a môžeme spracovať aj vaše najnetradičnejšie požiadavky. Sochy z dreva perfektne ladia s trávou, kovovými podstavcami či skalkami. V mnohých prípadoch ideálne zapadnú do malých lesíkov a hájov pri vašej chate, na záhrade či pri kamenných plotoch. Výnimočne sa hodia do rozsiahlejších interiérov, ako nemé uvítanie ku schodiskám a na recepcie hotelov.
Drevené sochy na mieru nie sú pre každého. Na rozdiel od kamenných skulptúr vyžadujú väčšiu mieru starostlivosti a dôkladnejšie zváženie umiestnenia.

Neboli nájdené žiadne produkty zodpovedajúce vášmu výberu.