Drevene-sovy-sochy-umeleckesochy.sk

Drevo je častokrát základom pre vytvorenie sochy zvierat z ich prirodzeného lesného prostredia. S remeslom vyrezávania do dreva začali a rozvíjali ho hlavne vo svojom voľnom čase práve horári, lesníci poľovníci. Nečudujme sa preto, že najčastejšou inšpiráciou pre zvieracie sochy z dreva bývajú lesné tvory, či už tie fantastické, alebo realistické. Jelene, srnky, medvede a podobné veľké „projekty“ však nevznikli zo dňa na deň.

Sochári si svoje umenie skoro vždy praktizujú najprv na menších kusoch dreva, ktoré môžu jednoduchšie opraviť a plocha pre detaily nie je tak rozsiahla. Takýmito sochami z menších kusov dreva sú častokrát sochy.

Mnoho drevorezbárov je nimi natoľko posadnutých, že sa častokrát vo svojich nácvikoch nepreorientovali na väčšie tvory a radšej zdokonalili svoje schopnosti vyrezávať dokonalé sovy. Vždy keď si ich u nás budete prezerať, nezabudnite sa pozastaviť nad komplexnosťou dreveného povrchu, vzorovaní napodobňujúcom pokrývku z peria a jemné detaily ich zobákov či pazúrov. Najmúdrejšie zviera lesa si určite zaslúži vašu pozornosť.

Zobrazených 1–12 z 53 výsledkov